Loading...

Etkinlik Detay

Yıldız Sarayı Vakfı Geleneksel İftar Daveti Verdi
  • Tarih : 21.06.2017

Yıldız Sarayı Vakfı, manevi iklimiyle dayanışma duygularını güçlendiren, kardeşlik duygularını pekiştiren Ramazan ayında House of Medusa Restaurant’ta düzenlenen iftar davetiyle iş, sanat, medya dünyasının temsilcileriyle buluştu, yeni projelerini açıkladı.

Yıldız Sarayı Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen iftara AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Bretz Mobilya’nın sahibi Özcan Ata, Selin Bozkurt ve Buket Taşdelen gibi çok sayıda kişi ve kurum temsilcisi davetli olarak katıldı.

Yıldız Sarayı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu konuşmasında, davete katılanlara teşekkür ederek, “Ramazan’ın bereketinden feyizlenmek, paylaştığımız sofralar gibi, herşeyin ancak Rabbimizin lütfuyla gerçekleşebildiğini hissederek, hayırda ve doğruda buluşmaktan memnuniyet duyarak, milli ve yerli kültür, sanat mirasımızı yarınlara daha güçlü ulaştırmak adına yürüttüğümüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Vakfımız köklü bir kültür ocağı olarak bu yıl Anadolu illeri ve yurt dışında yürüteceği projelerle daha geniş bir alanda katkı sağlamaya hazırlanıyor” dedi.

İftar davetinin onur konuğu olan AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ta konuşmasında  şunları söyledi:

Vakıf işi zor bir iştir. İnsanlar kendilerini düşünmeyip yaşadıkları çevreyi o topluma o bölgeye, milletine faydalı olmak istediği zaman tanımlarken ya niye bu kadar koşturuyorsun vakıf gibi adamsın vakıf gibi bir insansın diye tarif ederler. Bugün en zor iş diye tarif ettiğimiz mesele vakıf gibi kendisini insanlara, insanlığa adayabilmek. Bizim işte ecdamızdan belki de başka milletlerde olmayan ecdamızın en önemli kurumlarından, kuruluşlarından birisi vakıf ve vakıfçılık geleneğidir.  Bu sadece vakfın evlatlarına değil o vakfın amaçlarını gerçekleştirebilmek için topluma hizmet edebilmek, onlara geçmişteki tarihteki ecdadının bıraktıklarını bugüne yaşatıp, gelecekte bizlerin de ecdat olduğunu düşünerek biz nasıl ki geçmişimizle övünüyorsak bizim şuandaki halimizden bizim geleceğimiz olan yavrularımızın övünmesine imkan verecek bir yapılaşmayı da olgunlaşmayı, gelişmeyi de beraberinde getireceğiz

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı’ya Vakfa desteklerinden ötürü  Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.